description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
جولای 8, 2018
description
در نشست خبری جایزه پروین اعتصامی اعلام شد:

جماران میزبان اختتامیه جایزه پروین / بخش ویژه با موضوع امام خمینی

نشست خبری هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی، صبح امروز در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.

هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی، صبح شنبه ۲۳ تیر در حسینیه جماران به کار خود پایان خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی، مهدی قزلی با اعلام این خبر گفت: با توجه به ورود انقلاب اسلامی به چهل‌سالگی و برای گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب که بزرگترین تحول اجتماعی زنان را رقم زد، تصمیم گرفتیم مهمترین رویداد ادبی بانوان را در حسینیه جماران برگزار کنیم.

دبیر اجرایی جایزه ادبی پروین اعتصامی در ادامه افزود: در کنار برگزیدگان بخش‌های پنج‌گانه جایزه ادبی پروین اعتصامی، یکی از بانوانی که اثری درباره حضرت امام خلق کرده است، تقدیر و تجلیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این نشست با تشکر از داوران این دوره که حدود ۵۰۰۰ اثر را مورد بررسی قرار داده‌اند گفت: در بخش ادبیات داستانی ۲۲۰۰ عنوان، در بخش شعر ۱۱۸۰ عنوان، در ادبیات کودک ۱۲۵۰ عنوان، پژوهش‌های ادبی ۴۲۵ و ادبیات نمایشی ۴۴ عنوان کتاب مورد داوری قرار گرفته‌اند.

قزلی در پایان با اعلام اینکه جایزه پروین اعتصامی از منظر پرداختن به آثار زنان در جهان نظیری ندارد، گفت: علت برگزاری جایزه ادبی پروین توجه به ادبیات تولیدشده توسط زنان است. در واقع وضعیت ادبیات زنانه ما جوری نیست که لازم باشد کلمه زنانه را در عنوان جایزه قید کنیم، زیرا خانم ها به لحاظ کمی و کیفی در ادبیات حضور جدی دارند.

معرفی نامزدهای بخش ادبیات نمایشی و بخش شعر از دیگر قسمت‌های این نشست خبری بود.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email